کفپوش اپوکسی عایق حرارتی چیست؟ - کفپوش اپوکسی، تولید اپوکسی و اجرای اپوکسی | ساینا شیمی پلیمر
کفپوش اپوکسی عایق حرارتی چیست؟ 2017-08-03 اپوکسی چیست؟ قبل از آنکه درباره کفپوش اپوکسی عایق حراکفپوش اپوکسی عایق حرارتی چیست؟ - کفپوش اپوکسی، تولید اپوکسی و اجرای اپوکسی | ساینا شیمی پلیمر | اپوکسی چیست؟ قبل از آنکه درباره کفپوش اپوکسی عایق حرا
کفپوش اپوکسی عایق حرارتی چیست؟
Author:
https://sainachemistrypolymer.ir
body

کفپوش اپوکسی عایق حرارتی چیست؟

4.5 امتیاز - 33 نفر

اپوکسی چیست؟

قبل از آنکه درباره کفپوش اپوکسی عایق حرارتی صحبت کنیم خوب است که ابتدا در مورد اپوکسی بدانیم.اپوکسی یا پولی‌پوکساید، یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت‌کنندهٔ پولی‌آمین یا پلی آمید حاصل می‌شود.منظور از ترموست گرما سخت بودن است.در واقع وقتی در اثر اعمال حرارت در یک پلیمر پیوند های عرضی شکل می گیرد ، پلیمر به حالت صلب در می آید و دیگر در اثر گرما تغییر شکل نمی دهد.

کاربردهای اپوکسی

اپوکسی در صنایع مختلفی کاربرد دارد ، که از جمله کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. تولید کفپوش های عایق حرارتی
  2. تولید چسب ها
  3. اف آر پی
  4. رنگ اپوکسی
  5. اپوکسی گرانیتی

کفپوش اپوکسی (پلی پوکساید) از یک ماده دو جزئی تشکیل شده اند که مقاومت بالایی دارند.به همین دلیل کفپوش های اپوکسی مقاوت مکانیکی ، مقاومت حرارتی ، مقاومت سایشی و مقاومت شیمیایی بسیار بالایی در برابر انواع مواد خوردنده و اسید ها و بازها دارند.

کفپوش های اپوکسی در بسیاری از مکان ها مانند بیمارستان ها ، سالن های ورزشی، مراکز صنعتی، نیروگاه ها، مراکزی که با مواد شیمیایی کار می کنند و حتی منازل کابرد دارند.

بیشتر کفپوش های اپوکسی بر روی سطوح سیمانی یا سطوح موزاییکی استفاده می شوند به همین دلیل عده ای تصور می کنند که کفپوش های اپوکسی بر روی سطوح فلزی کاربرد ندارند اما این چنین نیست و کفپوش اپوکسی را می توان روی سطوحی که دارای کفپوش های فلزی می باشند نیز به کار برد.

کفپوش اپوکسی عایق حرارتی

کفپوش های اپوکسی عایق حرارتی ، نسل جدیدی از عایق های حرارتی هستند.برای مکان هایی که عدم اتلاف انرژی در آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد این گونه کفپوش ها کاربرد دارد.به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که این محصول دارد به سادگی جایگزین سایر محصولات مشابه می گردد.با استفاده از کفپوش های اپوکسی عایق حرارتی میتوان موجب جلوگیری از اتلاف گرما از طریق کف بنا ها، درزها، لوله ها و سایر اتصالات ساختمان شد.علاوه بر این میتوان موجب کاهش اتلاف مواد و سیالات از طریق تبخیر شد.

مزایای کفپوش های اپوکسی عایق حرارتی

  1. سبک بودن و ضخامت کم
  2. تنوع بسیار زیاد
  3. مقاومت بالا در برابر گرما
  4. مقاومت زیاد در برابر اشعه ی ماورای بنفش
  5. اجرای سریع و آسان

به همین دلیل بسیاری از افراد از بین انواع عایق های حرارتی موجود در بازار کفپوش اپوکسی عایق حرارتی را انتخاب می کنند.

نظرات


سوال تصادفی 8 + 14 =