انواع دیوار پوش - ساینا شیمی پلیمر، تولید کننده و مجری کفپوش اپوکسی با 26 سال تجربه
انواع دیوار پوش 2017-10-10 دیوار پوش چیست؟ در خانه ها و اداره جات علاوه بر اینکه انواع دیوار پوش - ساینا شیمی پلیمر، تولید کننده و مجری کفپوش اپوکسی با 26 سال تجربه | دیوار پوش چیست؟ در خانه ها و اداره جات علاوه بر اینکه
انواع دیوار پوش
Author:
https://sainachemistrypolymer.ir
body

انواع دیوار پوش

3.7 امتیاز - 3 نفر

دیوار پوش چیست؟

در خانه ها و اداره جات علاوه بر اینکه از کفپوش اپوکسی برای کف استفاده شود ، از یک پوشش نیز برای دیوار استفاده می شود تا با کفپوش ها هماهنگ باشد که به آن دیوار پوش می گویند. دیوار پوش در دو نوع خارجی و داخلی وجود دارد.

دیوار پوش خارجی

این نوع پوشش مخصوص دیوار های بیرون از ساختمان است پس باید در برابر نور مستقیم آفتاب مقاوم باشد ، در برابر بارندگی های شدید تغییر رنگ و شکل ندهد و به مرور زمان ساییده نشود. انواع دیوار پوش های خارجی عبارت است از: آجر ، بلوک ها ، سیمان ، ورق های گالوانیزه و کامپوزیت ، شیشه ، سنگ و... .البته باید به این نکته توجه داشت که مقاومت و زیبایی در این نوع دیوار پوش ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیوار پوش داخلی

این نوع دیوار پوش کمتر از بین رفته و فرسوده می شود و همچنین سلیقه ها در این نوع ، بیشتر حکم فرماست به همین علت متریال های این نوع دیوار پوش گسترده تر است. متریال های رایج دیوار پوش های داخلی شامل موارد زیر است:

رنگ پلاستیک : این نوع رنگ بر خلاف سایر رنگ ها با آب حل می شود یعنی حلال آن آب است و به مراتب کم هزینه تر از رنگ های روغنی و غیره است ولی در برابر آب و شستشو مقاومت کمتری دارد به همین علت در سقف ها استفاده می شود.

دیوار پوش چوبی

همانند پارکت و لمینیت ها که برای کفپوش استفاده می شد ، برای دیوار ها نیز دیوار پوش چوبی وجود دارد. اجرای این نوع دیوار پوش در خانه ، خانه را به شکل کلبه های چوبی قدیمی جلوه می دهد. ولی به علت گران بودن قیمت آن همه کس پسند نیست.

دیوار پوش سنگی

پر مصرف ترین دیوار پوش ، دیوار پوش های سنگی است که به علت تنوع طرح و رنگ اکثرا از این نوع دیوار پوش استفاده می کنند.

نظرات


سوال تصادفی 12 + 12 =