سوالات متداول - ساینا شیمی پلیمر، تولید کننده و مجری کفپوش اپوکسی با 26 سال تجربه

سوالات متداول

هزینه تولید و اجرای کفپوش اپوکسی چقدر می شود..؟

براورد هزینه اجرای انواع کفپوش، رنگ و بتن مستلزم داشتن اطلاعات از شرایط حاکم بر محیط هر پروژه است. کارشناسان ما با در نظر گرفتن اطلاعات ارائه شده از طرف کارفرمای محترم و بازدید حضوری از محل اجرای پروژه، قیمت اجرا را تخمین زده و در قالب پیش فاکتور به ایشان اعلام می‌نمایند. همچنین شرکت ساینا شیمی پلیمر جهت براورده کردن خواسته‌های کارفرمایان محترم، امکان فروش مستقیم محصولات تولیدی خود جهت اجرای انواع پوشش، را دارد.

هزینه تأمین مواد و اجرای انواع سیستم های کفپوش اعم از کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، و … به موارد زیر بستگی دارد:

  •  جنس، کیفیت و نوع زیرسازی موجود کف

با توجه به مایع بودن کفپوش در حین اجرا، تخلخل و حفره‌های موجود در سطح، موادبری را گاهی تا چند برابر افزایش می‌دهند. همچنین ممکن است سطوحی پیش از اجرای کفپوش نیاز به ترمیم و بازسازی داشته باشند.

  •  متراژ اجرا

پروژه‌های با متراژ‌ بالاتر دستمزد اجرایی کمتری دارند.

  •  ضخامت کفپوش اجرایی

ضخامت کفپوش متغیر کلیدی در قیمت نهایی و هزینه کفپوش اپوکسی و هزینه کفپوش پلی یورتان است که میزان آن به کاربرد کفپوش، شرایط محل اجرا، ترافیک انسانی و تجهیزات و میزان بار اعمالی بر روی کفپوش بستگی دارد.

  •  شرایط محل اجرای کفپوش

زمان خشک شدن و کیفیت کفپوش به شرایط محیطی از جمله دما، رطوبت و … بستگی شدیدی دارد.

  • موقعیت پروژه

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت تآپیر دارد مکان پروژه می باشد، مکان پروژه میتواند تهران، شهرستان و یا خارج از ایران باشد.

از این رو، هزینه خدمات ارائه شده دارای دامنه گسترده ای است.

برای استفاده از مشاوره رایگان و استعلام قیمت با متخصصین فنی شرکت ساینا شیمی پلیمر تماس بگیرید.

یکی از آخرین مراحل عمرانی در ساخت ساختمان‌های تجاری و مسکونی، کفسازی پارکینگ است. جهت پوشش کف پارکینگ گزینه‌های مختلفی مانند کفپوش اپوکسی و سنگ مطرح ‌می‌شود. در این مطلب به مقایسه کارایی و عملکرد کفپوش اپوکسی پارکینگی و سنگ می پردازیم.

آب بندی:

در صورتی که از سنگ برای کفسازی استفاده شود، هرطبقه باید از زیر آب‌بندی گردد چون خود سنگ آب بند نیست. در صورتی که کفپوش اپوکسی استفاده کنید، تنها در پایین ترین طبقه نیاز به آب‌بندی دارید تا رطوبت خاک به زیر کفپوش نفوذ نکند.

فشار زیاد سنگ بر روی پایه های ساختمان:

وزن اضافه وارده بر ساختمان بوسیله اجرا سرامیک و سنگ بالا میرود بعلت زیر سازی ملات ماسه سیمان ، در صورتی که در کفپوش اپوکسی روی بتن لیسه ای آخر که ریگلاژ و لیسه ای شده به راحتی قابل اجراست.در سرامیک و سنگ براحتی خش و گرد غبار و سیاهی براحتی خانه می گزیند و در فشارها و جا بجاییها و ضربه شکننده خواهند بود در صورتی که کفپوش اپوکسی به سادگی مقاومت فشاری بتن را از110kg/fcm2 به 1100kg/fcm2 در ضخامت 4میل ارتقا میدهد.

سرعت اجرا:

زمان مورد نیاز جهت اعمال کفپوش اپوکسی برای متراژ حدود ۱۰۰۰ متر، ۵ الی ۷ روز کاری است. در صورتی که اجرای سنگ برای همین مکان چیزی حدود دو یا سه روز زمان لازم دارد.

عمر کفپوش:

کفپوش اپوکسی تا 20سال عمر مفید روی سطح بتنی در ساختمان یا کارخانه و یا… درصورتی که سنگ به مرور زمان چون معمولا آبکش هستند و هر چیزی را به خود جذب میکنند و طی چند سال شکننده و یا جرم و کثیفی را به خود جذب میکنند که به کفسابی و ترمیم نیاز مبرم پیدا میکند. که چند سال است برای مرغوبیت سنگهای تراورتن از همین روکش بی رنگ اپوکسی با ضخامت میکرونی بر روی آن اجرا بعنوان سنگ با کیفیت فروخته میشود.ودر سرامیک روی بیسکوییتی سرامیک که شامل خاک نسوز و شاموت است روکشی از جنس طرح سنگ و ضخامت میکرونی اپوکسی زده شده است .ضد خش ،ضد سایش، بدون درز، قابلیت شستشو راحت، ضد اسید ،سطح شیشه ای انعکاس دهنده نور، جذب کم گرد غباراز دیگر ویژگی های کف پوش اپوکسی است.

قابلیت تغییر رنگ:

در کفپوش اپوکسی طراحی بسیار متنوع است در صورتی که در سنگ و سرامیک بسیار محدودیت طراحی وجود دارد.به صورتی که اگر از رنگ اپوکسی کف محل خود بعد از چند سال راضی نبودید براحتی با یک لایه از اپوکسی روی آن تعویض و میگردد.

صاف و مسطح:

در کفپوش از جنس سنگ و سرامیک کف شما دارای درز میباشد که باعث جذب آلودگی در درزها میشود که در کفپوش اپوکسی این ایراد رفع شده و بصورت یک پارچه و انتی باکتریال میباشد.براحتی نظافت میشود و هیچگونه مواد آلی بر آن اثر ندارد.

بهداشت و زیبایی و کارایی مختلف:

کفپوش اپوکسی از نظر بهداشتی بودن و زیبا بودن و کارایی آن در موارد مخلتف مثل آنتی استاتیک"ضدجرقه"، آنتی داست" ضد خوردگی" ، عایق بودن " عایق برق" و آب بندی بالا در مکانهای مختلف مثل استخر، بیمارستانها و آزمایشگاه ها و سالن های ورزشی و اتاقهای پست برق و سالن تولید کارخانجات مواد شیمیایی که در معرض اسید قراردارند و حتی انبارها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

1-اپوکسی نیمه مضرس جهت سطوحی که در معرض ریزش آب و روغن می باشد استفاده می شود که این امر باعث جلوگیری از لغزنده بودن سطح می گردد.
2-اپوکسی نیمه مضرس به علت ماهیت پلیمری منسجم تر ، از طول عمر بیشتری برخوردار است.
3-اپوکسی نیمه مضرس از انعکاس نور جلوگیری می کند.
در صنایع تولید دارو سطوح کف ،دیوارها وسقف باید بدون درز باشند تا از نفوذ آلودگی و میکروب ها جلوگیری شود. به دلیل اهمیت رعایت مسائل بهداشتی تمامی فضای داخلی و خارجی سالن ها باید با کفپوش اپوکسی پوشانده شود.

با توجه به دوام مواد واستحکام و مقاومت آن در برابرخراش این پوشش یک راه حل عالی، کم هزینه و طولانی مدت برای سطح است. انتخاب درست کفپوش صنعتی میتواند به تقویت بهروری و کارآمدی فضای شما منجر شود.این امر منوت به ارزیابی درست شما از محل کسب و کار شما وانتخاب مناسب کفپوش است. اگر شما به دنبال یک کفپوش ایده آل برای کسب و کار خود هستید، بهتر است با یک متخصص کفپوش صنعتی که قادر به کمک رسانی به شما است. تماس بگیرید تا به شما در پیدا کردن یک گزینه قابل اطمینان و با کیفیت کمک کند.

به طور معمولی در دمای معمولی کفپوش های اپوکسی بعد از 24 ساعت خشک شده اما برای اطمینان ما پیشنهاد میکنیم حداقل تا سه روز روی آن راه نروید.
کفپوش های اپوکسی را تقریبا روی تمام سطوح میتوان به کاربرد اما بیشترین بازده را روی سطوح سیمانی با سطح کاملا صاف دارند.